Prawdziwe Indie


Kerala jest prawdziwie wymarzonym regionem w położeniu globalnym świata, na wypoczynek i odnowę biologiczną sił witalnych organizmu. To odwieczne źródło najstarszej wiedzy medycznej – Ayurwedy. Do dziś mieszkańcy Kerali stosują jej zasady, jako że wiedza o niej przechodzi z pokolenia na pokolenie i kieruje ich stylem życia. To miejsce, gdzie ajurweda wciąż egzystuje w swej najczystszej postaci, powstałej przed tysiącami lat.

Kerala, „God’s Own Country”, w tłumaczeniu „ulubiony kraj samego Boga” czy też „Boski kraj”, to Ziemia należąca do wszystkich religii w jednakowym stopniu, pełna tolerancji i wewnętrznej harmonii. To Ojczyzna Sree Narayana Guru, który  wypowiedział wyznawaną po dziś dzień przez  mieszkańców Kerali zasadę „Jedna kasta, jedna religia, jeden Bóg dla wszystkich ludzi”.

Nasze Kovalam kiedyś wioska rybacka, dzisiaj mekka ludzi żądnych pięknych plaż w Kerali. Jest to miejsce wprost stworzone do odpoczynku przy pięknej idyllicznej plaży z  licznymi świątyniami, obrzędami i ferią indyjskich barw.

Nasza wyprawa do Indii to odkrywanie piękna przyrody i jednego z najbardziej przyjaznych turystom regionów kraju. Kerala jest róznorodna, kolorowa bez biedy i brudu.

W Kerali odnaleźć możemy piękne plaże, plantacje herbaty, gaje palm kokosowych, liczne kanały rzeczne, kolonialne miasta a nawet wybrać się na safari.

Kovalam miasto położone nad dwiema zatokami z bardzo czystymi plażami i morzem leży zaledwie 9 km od ośrodka Ananda Lakshmi. Przy plaży rozciąga się promenada na końcu której stoi latarnia morska. Nad brzegiem morza znajdziemy restauracje podające świeżutkie owoce morza i ryby. Sklepy z kamieniami i biżuterią oraz oryginalnymi szlami z jedwabiu i pashminy to prawdziwe perełki.

Wioska rybacka i plaża Chowara leży opodal ośrodka Ananda Lakshmi, wstając o świcie mamy szansę zobaczyć rybaków wyruszjących w morze na soich łodziach. Plaża jest malownicza położona u stóp kamiennego klifu, z zjawiskowymi rzeźbami chrzescijańskimi przedstawionymi w subiektywny sposób. Nieopodal odwiedzić możemy malowniczą świątynię Shiwy. To wspaniałe miejsce na długie romantyczne spacery nad brzegiem morza.

Kovalam i Goa to miejsca gdzie można spokojnie plażować w bikini bez narażania się na bycie w centrum uwagi, gdyż ogólnie w Indiach niepisaną regułą jest nieeksponowanie ramion i nóg. Hinduski na plaży w Kovalam kąpią się ubrane od stóp do głów.

 


O jedzeniu słów klika

Najbliższa wyprawa

Masaże

O upiększaniu