Najbliższa wyprawa


Ośrodek Ajurwedyjski w Kerali

Najbliższa wyprawa 29.11-13.12.2019 i 13.12-27.12.2019

Zapraszamy w Podróż po Eliksir Młodości do ajurwedyjskiej oazy u samego jej źródła, do wiecznie zielonej, otulonej słońcem Kerali. To „podróż wgłąb siebie”, prócz zabiegów ajurwedyjskich będziemy doświadczać Siebie i autentycznej relacji z Sobą, prowadzeni praktykami wedyjskiej tradycji.

Wchodząc w jesienną słotę już możemy poczuć jak będą się czuły nasze ciała po zimowym śnie. Pragnienie dopieszczenia słoneczną aurą i nasycenia soczystą zielenią z pewnością będzie nam towarzyszyć po kilku miesiącach raczej szarej i zimnej rzeczywistości. Panchakarma to najstarsza na świecie metoda odnowy biologicznej całego organizmu, oczyszczania i rewitalizacji na wszystkich poziomach naszej egzystencji. Doładowanie energii i podniesienie sił witalnych, wzmocnienie systemu odpornościowego – tego wszystkiego pragnie nasze ciało wychodząc z zimowego letargu. Tym razem, zapraszamy Was również w Podróż do Źródła Waszej Mocy, po bezpośrednie doświadczenie Siebie i autentycznej relacji z Sobą. Poranne zajęcia jogi, głęboko uzdrawiające procesy oddechowe, wieczorne relaksujące medytacje pogłębiające relacje z Sobą, stanowią podstawę dochodzenia do równowagi i przywracania naturalnego odczuwania radości i błogostanu. Jeśli czujesz, że to jest to, czego chciałabyś/chciałbyś doświadczyć i że nadszedł właśnie odpowiedni moment na to, to po prostu zabierz się ze mną w zaczarowaną podróż do Indii.

Cena obejmuje „all inclusive” tj. zakwaterowanie, pełne wyżywienie, pakiet Panchakarmy (zabiegi szyte na miarę trwające ok 3 godz. dziennie), pełna opieka lekarza ajurwedy, pełne uczestnictwo w programie dodatkowym, transport z/na lotnisko,opłaty podatkowe.

Kosztem dodatkowym jest przelot samolotem (ok. 700 euro klasa ekonomiczna), wiza 320 pln oraz organizacja dodatkowych wycieczek (przejazd taksówkami, opłata wejściówek do muzeum, na statek itp.).

pokój w osrodku ajurwedyjskim w keraliKoszt Pakietu Panchakarmy, 14 dniowy, ceny w euro 
(różni się w zależności od wyboru opcji zakwaterowania):

Pakiet z zakwaterowaniem w Pokoju Delux (na pierwszym piętrze w budynku kliniki ajurwedyjskiej):

 • pokój jednoosobowy (single) 2400euro/os
 • pokoj dwuosobowy (double) 1950 euro /os
 • pokoj trzyosobowy (triple) 1800 euro /os

 

Pakiet z zakwaterowaniem w Willi Delux:

 • willa jednoosobowa (single) 2800 euro /os
 • willa dwuosobowa (double) 2150 euro /os

Warunki pobytu 

 • Zakwaterowanie w pokojach i w domkach willowych, pojedynczo, w dwie lub trzy osoby.
 • Konsultacja ajurwedyjska (pomoc z tłumaczeniem) i codzienne spotkania z lekarzem.
 • Dieta ajurwedyjska (indywidualnie dopasowana do potrzeb, bezglutenowa, bezlaktozy, surowa lub gotowana).
 • Codzienne zabiegi (2-4 godzin z zajęciami jogi).
 • Warsztaty gotowania potraw ajurwedyjskich.
 • Wykłady z ajurwedy / program dodatkowy dla chętnych.

 

Ananda-Ayurveda-Zespol

 

Informacje dodatkowe Wyprawy do Indii

Program dodatkowy „Podróż do Źródła Mocy” – głównym założeniem jest podniesienie wibracji ciała pranicznego, w różnych tradycjach inaczej zwanego świetlistym, bliźniaczym czy też KA. Od niego, zależy nasza życiowa siła, tak fizyczna, jak emocjonalna i mentalna. Moc kreatywności, realizacji marzeń, siła woli, poczucie własnej wartości – to wszystko zależne jest od Siły Ciała Pranicznego. W programie znajdują się również zajęcia z jogi, kriya, pranayama, medytacje prowadzone przez hinduskiego nauczyciela jogi).

Opcjonalnie wycieczki fakultatywne dla chętnych (zwiedzanie świątyń, uczestnictwo w rytuałach świątynnych i yagna (starożytnych rytuałach ognia), okoliczne wioski i stolica Kerali, mniej i bardziej popularne turystycznie miejsca, plażowanie, zakupy wszelkiej maści). Spotkanie z wedyjskim astrologiem. Codzienne rytuały oczyszczające homa (rytuał ognia o wschodzie i zachodzie słońca). Pokaz tańca, a dla chętnych też zajęcia z hinduskiego tańca. I wiele innych atrakcji i niezapomnianych doznań.

 

pokój-w-willi-w-osrodku-ajurweda

Ośrodek Ajurwedy

Ananda LakshmiAyurvedaRetreat osadzony jest na klifie, z widokiem na Morze Arabskie.

W ośrodku znajduje się 5 willowych domków (delux villa) oraz 6 pokoi (deluxroom) w piętrowym budynku. Jedna z willi jest parterowa, natomiast pozostałe ville są dwu poziomowe, co oznacza, że posiadają dwa osobne wejścia i przeznaczone są na niezależne zakwaterowanie gości (pokój na piętrze oraz na parterze z własnymi łazienkami). Każdy z pokoi przeznaczony jest na zakwaterowanie 1 – 2 osób. Wszystkie ville mają widok na morze. Pokój na piętrze jest nieco bardziej przewiewny, pokój na parterze ma bezpośrednie wyjście na ogród. Kształt budynków jest unikatowy, jako że wynika z budowy w architekturze tzw. Świętej Geometrii, czyli inaczej Architekturze świętych Pomiarów Ziemi. Wiąże się to z uzdrawiającymi właściwościami wymiarów stosowanych w tej architekturze. Toteż już samo przebywanie w przestrzeni opisanej takimi wymiarami, przynosi dobre samopoczucie i uzdrawianie.

Wnętrze pomieszczeń zostało zaplanowane w taki sposób, by zapewniało dużo przestrzeni, światła, dopływu świeżego powietrza, dostarczanego wraz z morską bryzą. Wyposażenie wszystkich villi jest w takim samym, wysokim standardzie. Pokoje Delux znajdujące się na pierwszym piętrze w klinice ajurwedyjskiej są również o wysokim standardzie, charakteryzują się obszerną przestrzenią. Nie mają natomiast bezpośredniego wyjścia na ogród ani widoku na morze.

Wszystkie pokoje są codziennie sprzątane i codziennie zmieniana jest pościel oraz ręczniki i szlafroki. Również każdego dnia pokoje wyposażane są w butelkowaną wodę mineralną.

Dieta Ajurwedyjska

dieta-ajurwedyjska-pachakarma

 

Kuchnia oparta jest na produktach biologicznych pochodzących z własnych, ekologicznych upraw (w ramach możliwości, gdyż nie wszystko da się uprawiać w stanie Kerala, wiele produktów sprowadza się z innych rejonów Indii). Dieta Ajurwedyjska jest wegetariańska, odkwaszająca, wykorzystuje uniwersalne zasady przynoszące równowagę zasadową organizmowi, bez nabiału, tłuszczu zwierzęcego, słodyczy, jaj, produktów oczyszczonych, napojów z kofeiną i alkoholu. W niektórych przypadkach, w zależności od stanu organizmu, ustala się indywidualną dietę uwzględniającą zaburzenia i zasady przywracania równowagi organizmowi.

 

przyprawy-indyjskie

Teren Ośrodka

Na terenie ośrodka znajduje się basen oraz duży drewniany podest do jogi ok 100m2, darmowy dostęp do WI-FI. Ośrodek oferuje również codzienne, poranne zajęcia jogi, pranayama (ćw. oddechowe). Malowniczo położony basen ma na swoim wyposażeniu łóżka i parasole plażowe oraz ręczniki basenowe. Można także korzystać z takich udogodnień jak pralnia, obsługa turystyczna (organizacja wycieczek), wynajem samochodu i serwis taxi. Na miejscu można wymieniać pieniądze, a także dokonywać transakcji za pomocą Master/Visa Card.

 

joga-na-podeście

Opłaty

Warunkiem dokonania prawidłowej rezerwacji miejsca w ośrodku ajurwedyjskim AnandaLakshmiAyurvedaRetreat położonym w pobliżu dobrze znanej miejscowości turystycznej Kovalam jest wpłata zaliczki 50% od całości kwoty zakwaterowania. Pozostałą część kwoty należy wpłacić do 30 dni przed rozpoczęciem Panchakarmy. Kwoty można wpłacać w PLN jak również w EURO. Jeśli wpłata będzie w PLN  to kurs obowiązujący wynosi 1EUR= 4.40 PLN.
Kwoty należy wpłacać bezpośrednio na konto ośrodka z dopiskiem: Imię i Nazwisko (wpłacającego), i datą wyjazdu

Uczestnik może zrezygnować z wyprawy i odzyskać 100% wpłaconej sumy do 14 dni przed terminem wyprawy, po tym terminie zaliczka jest bezzwrotna. Uczestnik może przenieść uprawnienia wynikające z rezerwacji na inną osobę bez ponoszenia dodatkowych kosztów w terminie do nastąpienia zdarzeń nieodwracalnych związanych z konkretnym nazwiskiem jak np: termin wykupu bezzwrotnych biletów lotniczych, termin wyrabiania wiz.

Przelewu należy dokonać na konto Gianni Demozzi Ananda Lakshmi Reatret:

Konto PLN: 02 1160 2202 0000 0000 7533 3975

Konto EURO: PL 56 1160 2202 0000 0000 7533 4070 swift code : BIGBPLPW

 

Organizacja wyjazdu

Organizacją wyjazdu zajmujemy się w całości  (wizy, bilety), jeśli jest takie zapotrzebowanie klientów. Proponujemy korzystnie wynegocjowany pakiet ubezpieczenia podróży dla osób zainteresowanych (koszt ok. 120zł), jednakże każdy uczestnik może wykupić sobie ubezpieczenie indywidualnie wg swoich potrzeb.

 

Informacje dotyczące organizacji wiz:

Zajmujemy się składaniem wymaganych dokumentów w celu uzyskania wizy turystycznej do Indii.

Warunkiem otrzymania wizy jest paszport ważny rok czasu ( a przynajmniej 11 miesięcy). Koszt wizy to 320 pln.

Szczepienia: sugerowane jest zaszczepienie się na żółtaczkę AB; tężec i dur brzuszny (opcjonalnie), ale…z wieloletniego doświadczenia wiemy, iż takie szczepienia są zbędne. Wielu gości do nas trafiających nie szczepiło się na nic i nic im się nigdy nie przytrafiło…nie w naszym ośrodku 😉

 

Jak wygląda dzień pobytu na ajurwedzie?

Pierwszego dnia po przylocie odbywa spotkanie z lekarzem ajurwedyjskim, podczas którego wykonywana jest diagnostyka i konsultacja medyczna. Na jej bazie lekarz ustala program, leki, jak też dietę na czas pobytu (każdy ma indywidualnie ustaloną przez lekarza dietę). Pakiety ajurwedyjskie obejmują oczyszczanie i regeneracje organizmu, program jest indywidualny dla każdego uczestnika.

Wszystkie procesy ajurwedyjskie zapewniają rewitalizacje na różnych poziomach: fizycznym, mentalnym, emocjonalnym i duchowym. Przyczyniają się do poprawy kondycji i sylwetki ciała (działają odchudzająco, dla tych którzy maja zapotrzebowanie utraty wagi), działają pielęgnacyjnie, odstresowująco, relaksująco. Lecznicze właściwości ajurwedyjskich terapii zostały niejednokrotnie potwierdzone medycznie, a spektrum chorób/dolegliwości, które obejmuje uzdrawianie jest bardzo szerokie.

 

JOGA codzienny początek dnia

Każdego dnia o godzinie 6.30 jest sesja jogi pod okiem doskonałego jogina. Joga dostosowana jest do umiejętności uczestników, trwa 1,5 godziny. Jeżeli będą osoby, które nigdy nie ćwiczyły jogi również nie muszą się obawiać, będą wykonywały ćwiczenia w swoim rytmie i z wskazówkami jogina. Nauka obejmuje ćwiczenia oraz naukę oddychania pranajamą. Wszystkie połączone ze sobą ćwiczenia niesamowicie energetyzują nasz organizm, usprawniają i odciążają kręgosłup, uspokajają skołatane nerwy i pomagają skontaktować się ze swoją duszą.

Plan dnia

Plan każdego dnia pobytu ustalony jest względem zaleconych masaży, zabiegów, na ogół na terenie ośrodka przebywamy do obiadu, po południu  jest czas wolny przeznaczony na wycieczki.  Spacery po okolicy, wizyty w świątyni hinduskiej lub wyjazdy do Kovalam, Trivandum.  Jeśli mamy zabiegi po obiedzie, czas wolny automatycznie jest  zamieniony (do czasu wyznaczonych zabiegów). Czas kolacji jest ruchomy dla osób wyjeżdzających poza teren ośrodka i dostosowany do ich przyjazdu z wycieczek.

6.30-8.00 YOGA

8.00-10.00 ŚNIADANIE

14.00-16.00 OBIAD

19.00-21.00 KOLACJA

 

Ostatni dzień w Indiach

Wcześnie rano przejazd na lotnisko w Trivandum, aby pokonać biurokrację hinduską potrzebujemy 2 do 3 godzin przed odlotem do Dubaju.

Po kolacji, w zależności od energii grupy, mogą odbywać się zajęcia relaksacyjne, nocne kąpiele w basenie.

wyprawa-łodzią-Kerala

Wycieczki

 • Wycieczka do Kovalam Beach, położonego ok 8 km od ośrodka i ok 20 km od Trivandrum. Kovalam oznacza “gaj palm kokosowych”, najprawdopodobniej lata wstecz jak okiem sięgnąć okolica pokryta była lasem kokosowym. Obecnie Kovalam jest uważany za największy kurort w południowych Indiach. Wzdłuż plaży ciągnie się bulwar, przy którym mieszczą się bary i restauracje, hotele, sklepy z pamiątkami i usługi turystyczne. Długa, piaszczysta plaża podzielona jest na 2 części wysepką skalną, o którą z hukiem rozbijają się fale. Jedna z plaż przeznaczona jest dla serferów z sztucznie regulowanymi falami, zapewniającymi odpowiednie warunki do serfingu przez cały rok. Przy plaży, na niewielkim wzgórzu wystrzeliwuje w górę smukła latarnia morska, z której można podziwiać widok na okolicę.

W weekendy wielu turystów z pobliskiego Trivandrum przyjeżdża rozkoszować sięklimatem nadmorskiej miejscowości tworząc niesamowity wachlarz jaskrawychkolorów.

 • Trivandrum– stolica Kerali, położona ok 30 min drogi samochodem od ośrodka. Tam można zwiedzić muzea, drewniany pałac maharadży, świątynie, oraz mnóstwo sklepów z kolorowymi materiałami i hinduskimi strojami.
 • Backwater Trip– trzy godzinna wycieczka łodziami po okolicznych rozlewiskach Kerali, z dala od szumu samochodów i ulicznego gwaru. Wycieczka może odbyć się łodzią motorową lub tradycyjną drewnianą. Należy uzgodnić podczas organizacji wyprawy. Najczęściej wycieczka organizowana jest późniejszym popołudniem, tak by dotrzeć na plażę na czas zachodu słońca.
 • Całodzienna wyprawa na najbardziej wysunięty na południe Indii cypel– Kanyakumari. Koszt wycieczki 60 pln/os (15 euro): przejazd autokarem, przeprawa łodzią na wyspę skalną – jedno z najczęściej uczęszczanych miejsc pielgrzymek hinduskich, miejsce oświecenia Vivekanandy (Vivekananda Rock Memorial). Wycieczka obejmuje zwiedzanie muzeum – drewnianego pałacu Maharadży – PadmanabhapuramPalace(opcjonalnie) oraz jednej z największych i majestatycznych świątyń w płd. Indiach – SuchindramTemple.
 • Oczywiście możliwe są krótkie wycieczki po okolicy – wioska rybacka, życie rolników (nieco w głąb lądu), świątynie, plaże, no i kobiece ulubione zajęcia – shopping.
 • W Indiach świętuje się niemalże non-stop, wiec dobrze również dopytać się o nadchodzące święta, by móc wziąć udział w kolorowych i wielokrotnie spektakularnych wydarzeniach, najczęściej o charakterze religijnym.

 

suchindram-swiatynia

WYCIECZKA DO DUBAJU jeśli wybierzemy opcję z długą przerwą. (jeśli wybierzemy opcję z 1 godzinną przerwą to natychmiast kierujemy się do bramek odlotu do Warszawy)

Jeśli wybierzemy opcję z przerwą w Dubaju, na lotnisku jesteśmy w południe i  mamy 18 godzin przerwy do odlotu do Warszawy.

Po przylocie do Dubaju dla osób chętnych organizujemy wycieczkę do centrum Dubaju, czas przeznaczony na wycieczkę ok. 12 godz. Przewidujemy zwiedzanie starego miasta, złotego suku (rynku),  małych regionalnych sklepików, degustację regionalnego  jedzenia.  Do miasta pojedziemy metrem ok 30min., koszt ok. 20 zł w jedną stronę, na lotnisku możemy wymienić Euro lub Dolary na Dirhamy (1Euro= 3,8 Dirhama). Potrzebujemy kieszonkowe na kawę i ewentualnie pamiątki.


Przelot do Polski.

WYCIECZKA DO DUBAJU jeśli wybierzemy opcję z długą przerwą. (jeśli wybierzemy opcję z 1 godzinną przerwą to natychmiast kierujemy się do bramek odlotu do Warszawy)

Jeśli wybierzemy opcję z przerwą w Dubaju, na lotnisku jesteśmy w południe i  mamy 18 godzin przerwy do odlotu do Warszawy.

Po przylocie do Dubaju dla osób chętnych organizujemy wycieczkę do centrum Dubaju, czas przeznaczony na wycieczkę ok. 14godz. Przewidujemy zwiedzanie starego miasta, złotego suku(rynku),  małych regionalnych sklepików, degustację regionalnego  jedzenia.  Do miasta pojedziemy metrem ok 30min., koszt ok. 20 zł w jedną stronę, na lotnisku możemy wymienić Euro lub Dolary na Dirhamy (1Euro= 3,8 Dirhama). Potrzebujemy kieszonkowe na kawę i ewentualnie pamiątki.


Przelot do Polski.

 

A zatem zapraszamy do ponownego kontaktu. Z pewnością pojawią się dodatkowe pytania, na które z przyjemnością odpowiemy.

Telefon
pon-pt 10.00-18.00
Barbara  +48 605 17 17 64

e-mail kontakt@wyprawadoindii.pl